Hakkımızda

1999 yılı Haziran ayında,  geleneksel Japon kağıt katlama sanatı Origami’yi Türk insanına tanıtmak ve ülkemiz genelinde yaygınlaştırmak amacıyla amatör olarak sanal ortamda Origamisan.com olarak yayın hayatımıza başladık. Japonya’da bulunduğumuz süre zarfında  sizlerden gelen talep doğrultusunda  kurumsallaşmaya karar verdik ve Kavici Bilişim İthalat İhracat Paz.San.Tic Ltd.Şti.’ni kurduk. Amacımız Origami gibi tam olarak tanınmadığı için önemi yeteri kadar bilinmeyen, eğitsel değeri artık tüm dünyaca kabul edilen sanatları insanımıza tanıtmak ve gerekli malzemeyi sunmaktı. Bu amaca ulaşmak için dünya pazarını sizin için araştırdık. Birçok firmayla görüştük. Bunlardan Türkiye piyasasına henüz girmemiş Jeart International Inc. ile anlaştık.

Jeart kesim ve kabartma makinelerini ve bu makinelerde kullanabileceğiniz kesim ve kabartma kalıplarını ülkemize tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.  Jeart kesim ve kabartma makineleri ile kağıt, kumaş, folyo, tabaka mıknatıs vb malzemeleri, elinizle kesmeniz mümkün olmayan şekillerde kesebilecek ya da birbirinden şık motiflerle kabartma yapabileceksiniz.

Artık davetiyelerinizi, bayram, doğum günü, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günler için tebrik kartlarınızı kendiniz yaparak özelleştirecek, sevdiklerinizi mutlu edeceksiniz.

Kendi tasarımlarımız olan Kirigamisan kesim kalıpları ile Japon kağıt kesme sanatı  Kirigami’ye yepyeni bir boyut kattık.  Parçalı Kirigami olarak da adlandırılan, yapıştırıcı kullanmadan birden çok kağıdı sadece kesip, birbirine takarak çeşitli şekiller üretme sanatını Kirigamisan kesim kalıpları ile öğrenecek  ve yüzlerce  değişik figür  üretebileceksiniz. Yap-boz oyuncaklara da benzeyen Kirigamisan parçaları ile, özellikle çocuklarda uzaysal, 3 boyutlu ve sıradışı düşünme yeteneğinin kazandırılmasında, el becerilerinin geliştirilmesinde, temel matematiksel  kavramların öğretilmesinde, görsel algının geliştirilmesinde, sabrın ve özgüvenin kazandırılmasında  yardımcı araç olarak kullanabileceksiniz.

Jeart kesim ve kabartma makinelerini sadece kağıt değil, kesim kalıplarınızın özelliğine göre; kumaş, EVA lastiği, yumuşak mıknatıs levha, yumuşak keçe, mantar tabaka, asetat, alüminyum folyo ve makasla kesebileceğiniz birçok malzemenin  kesiminde de kullanabileceksiniz. Bu yönüyle Jeart, kendilerinin ya da sevdiklerinin  düğün davetiyelerini ya da nikah şekerlerini yapmak isteyen hobi severler, öğrencilerine sanatsal çalışmalarında çok yönlü imkanlar sunmak isteyen anaokulları, teknoloji tasarım derslerine yeni bir boyut katmak isteyen ilköğretim okulları, müşterilerine sıradışı çözümler sunmak isteyen organizasyon firmaları için vazgeçilmez bir yardımcı olacaktır.

Her dönem yenilenecek kesim ve kabartma kalıplarımız Jeart kesim ve kabartma makinenizin işlevselliğini artıracaktır.

Üretici Firma
Jeart International Inc.

Tayvan menşeli bir firma olup Eylül 2005’te kurulmuştur.  Merkezi Tayvan’ın başkenti Taipei’de bulunan Jeart International Inc. Çin’in Guangdong eyaletinde toplam  113200 metrekare  alana kurulmuş üretim sahasına sahiptir. Merdaneli kağıt kesim ve kabartma makineri, kesim ve kabartma kalıpları, sürgülü kağıt kesiciler üreten firma Avrupa ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkede çeşitli markalarda satılmaktadır.

İthalatçı Firma


Kavici Bilişim İthalat İhracat Paz.San.Tic Ltd.Şti

Temel olarak Türkiye’de bilinmeyen ya da az bilinen sanat ve hobi malzemelerini Türk insanına tanıtmak, mümkün olan ürünleri Türkiye’de üretmek amacıyla Temmuz 2009’da kurulmuştur.

 

Diğer Projelerimiz:

Origamisan Akademi Kağıt Sanatları Merkezi

Origamisan Akademi Ankara’lı hobi severlere Origami, Kirigami, Kağıt Sarma Sanatı (Paper Quilling), Kes-yap Albüm (Scrapbooking) gibi kağıt temelli sanatların eğitimin verildiği, gerekli malzemelerin satışının yapıldığı bir eğitim merkezidir.

Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:140/18 Çankaya / Ankara

Tel: 0312 4726163

http://origamisan.com

Origamisan, geleneksel Japon kağıt katlama sanatı Origami’yi Türk insanına tanıtma ve ülkemiz genelinde yaygınlaştırma projesidir. 1999 yılı Haziran ayında kurulan Origamisan ilk Türkçe Origami internet sitesi olma ünvanını elinde bulundurmaktadır. Japonca’da “Bay Origami” anlamına gelmektedir.

Origami hakkında detaylı ve güncel bilgileri, videolu ve diyagramlı anlatımların yer aldığı Origamisan, aynı zamanda Origami severlerin üye olarak tanışıp, eserlerini ve deneyimlerini paylaştıkları sosyal paylaşım sitesidir.

http://kirigamisan.com Kağıt kesme sanatı ve özel tasarım Kirigamisan kesim kalıplarının tanıtılıp, bu kalıplarla neler yapılabileceğinin videolu ve diyagramlı anlatımlarının yer aldığı internet sitesidir.

http://gilika.comYurt dışındaki ve yurt içindeki üreticilerden tedarik edilen sanat ve hobi malzemelerinin yanında el yapımı eşyaların internet üzerinden satışının yapıldığı alışveriş sitesidir.


 

 .